Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Już po raz XIX odbędą się Dni Wielowsi – święto całej gminy. W dniach 13-14 sierpnia organizatorzy zapraszają na festyn plenerowy na terenie gimnazjum w Wielowsi.

Dwudniowa impreza o charakterze kulturalno-rozrywkowym skierowana jest do lokalnej społeczności oraz gości z ościennych gmin i powiatów. Najmłodszym uczestnikom czas umilać będzie wesołe miasteczko oraz wiele innych atrakcji. W sobotę na estradzie w namiocie biesiadnym wystąpią zespół Marvel oraz Dje: Latoska, Pixel, Witek Campana/ClubSeven, Ruby Campana/ClubSeven, którzy poprowadzą wieczór klubowy. Natomiast w niedzielę XIX Dni Wielowsi otworzy i powita gości z ościennych gmin i mieszkańców wójt Gminy Wielowieś. Zostanie też wręczona nagroda – statuetka „Wielowiejski Złoty Kłos”. W programie artystycznym wystąpi: zespół Karpowicz Family, wielowiejski chór Veni Cantare oraz gwiazda wieczoru Gang Marcela. W godzinach nocnych odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Mikado. Organizatorem kolejnych Dni Wielowsi jest Gmina Wielowieś i Gminny Ośrodek Kultury.

Impreza sponsorowana jest przez GAZ-SYSTEM S.A. operator gazociągów przesyłowych. Jest to spółka strategiczna dla polskiej gospodarki, odpowiedzialna za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle o długości około 43 km i średnicy 1000 mm., na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzonego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości wysokości 2% wartości gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.
Więcej informacji na stronie http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-kedzierzyn-kozle/