Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielowsi informuje, że działy: świadczenia wychowawcze, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne, dodatek energetyczny, dodatek mieszkaniowy nie będą przyjmowały stron. Za utrudnienia przepraszamy. Wnioski można przesłać pocztą na adres: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ ul. Główna 1, 44-187 Wielowieś lub wrzucić do oznaczonej skrzynki przed Urzędem Gminy.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami (32) 237 83 58, (32) 237 83 59

Już po raz XIX odbędą się Dni Wielowsi – święto całej gminy. W dniach 13-14 sierpnia organizatorzy zapraszają na festyn plenerowy na terenie gimnazjum w Wielowsi.

Dwudniowa impreza o charakterze kulturalno-rozrywkowym skierowana jest do lokalnej społeczności oraz gości z ościennych gmin i powiatów. Najmłodszym uczestnikom czas umilać będzie wesołe miasteczko oraz wiele innych atrakcji. W sobotę na estradzie w namiocie biesiadnym wystąpią zespół Marvel oraz Dje: Latoska, Pixel, Witek Campana/ClubSeven, Ruby Campana/ClubSeven, którzy poprowadzą wieczór klubowy. Natomiast w niedzielę XIX Dni Wielowsi otworzy i powita gości z ościennych gmin i mieszkańców wójt Gminy Wielowieś. Zostanie też wręczona nagroda – statuetka „Wielowiejski Złoty Kłos”. W programie artystycznym wystąpi: zespół Karpowicz Family, wielowiejski chór Veni Cantare oraz gwiazda wieczoru Gang Marcela. W godzinach nocnych odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Mikado. Organizatorem kolejnych Dni Wielowsi jest Gmina Wielowieś i Gminny Ośrodek Kultury.

Impreza sponsorowana jest przez GAZ-SYSTEM S.A. operator gazociągów przesyłowych. Jest to spółka strategiczna dla polskiej gospodarki, odpowiedzialna za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Kędzierzyn-Koźle o długości około 43 km i średnicy 1000 mm., na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Górnego Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzonego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości wysokości 2% wartości gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.
Więcej informacji na stronie http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/tworog-kedzierzyn-kozle/