Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielowsi informuje, że działy: świadczenia wychowawcze, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne, dodatek energetyczny, dodatek mieszkaniowy nie będą przyjmowały stron. Za utrudnienia przepraszamy. Wnioski można przesłać pocztą na adres: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ ul. Główna 1, 44-187 Wielowieś lub wrzucić do oznaczonej skrzynki przed Urzędem Gminy.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami (32) 237 83 58, (32) 237 83 59

Już jutro rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Naukę w szkołach na ternie Gminy Wielowieś będzie pobierać łącznie 479 uczniów w tym 168 w Szkole Podstawowej w Świbiu oraz 311 w Szkole Podstawowej w Wielowsi.
W wyniku rekrutacji do Przedszkoli na terenie naszej gminy przyjęto 175 dzieci lecz z uwagi na obostrzenia sanitarne oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego nie wszystkie dzieci będą mogły rozpocząć nowy rok szkolny na zajęciach stacjonarnych.
W placówkach zostały opracowane procedury bezpieczeństwa z którymi wszyscy rodzice zostali zapoznani na zebraniach. Dyrektorzy na bieżąco będą informować rodziców dzieci oczekujących na miejsca o ich dostępności w Przedszkolach.
Drodzy rodzice dziękując za wyrozumiałość życzę wszystkim szybkiego powrotu do normalności i przetrwania tego trudnego czasu bez żadnych zakażeń. Wszystkie działania podejmowane przez Dyrektorów przy udziale organu prowadzącego są podyktowane troską o zapewnienie bezpiecznych warunków pobytu dzieci w Przedszkolach oraz Szkołach.