Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielowsi informuje, że działy: świadczenia wychowawcze, fundusz alimentacyjny, świadczenia rodzinne, dodatek energetyczny, dodatek mieszkaniowy nie będą przyjmowały stron. Za utrudnienia przepraszamy. Wnioski można przesłać pocztą na adres: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ ul. Główna 1, 44-187 Wielowieś lub wrzucić do oznaczonej skrzynki przed Urzędem Gminy.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami (32) 237 83 58, (32) 237 83 59

W zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r. wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborca może samodzielnie zgłosić swoją kandydaturę na członka obwodowej komisji wyborczej:
    • Nr 1 w Wielowsi,
    • Nr 2 w Świbiu,
    • Nr 3 w Sierotach.
Kandydat na członka obwodowej komisji wyborczej:
    • musi mieć ukończone 18 lat najpóźniej w dniu dokonania zgłoszenia;
    • winien być wpisany do rejestru wyborców na obszarze województwa śląskiego.
Należy podkreślić, że kandydatura zgłoszona samodzielnie przez wyborcę może być wzięta pod uwagę przez komisarza wyborczego dopiero w sytuacji, gdy liczba zgłoszonych przez komitety wyborcze kandydatów na członków obwodowej komisji wyborczej będzie mniejsza niż ustawowy skład komisji.
W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia stanu epidemii kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych można zgłaszać elektronicznie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (32) 237 85 20 lub  (32) 237 85 22 oraz BIP: http://bip.wielowies.pl/ugwielowies,a,21832,zgloszenie-kandydatury-na-czlonka-obwodowej-komisji-wyborczej-przez-wyborce-w-zarzadzonych-na-dzien-.html